Zalety stosowania telebimów diodowych w imprezach plenerowych

11.07.2023

Planując imprezę plenerową, chcesz, aby wszystko było idealne. Obejmuje to pogodę, catering, muzykę i rozrywkę. Chcesz, aby Twoi goście dobrze się bawili i aby miło wspominali wydarzenie. Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie sukcesu imprezy jest zastosowanie telebimów. Ekrany diodowe to świetny sposób na dodanie emocji i zainteresowania każdemu wydarzeniu w plenerze. 

Co to jest telebim zewnętrzny?

Zewnętrzny ekran diodowy, czyli telebim zewnętrzny, to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje szereg diod elektroluminescencyjnych jako piksele do wyświetlania wideo. Ekrany te doskonale wyświetlają tekst, obrazy i filmy. Kupno ekranu zewnętrznego może być sporym wydatkiem, dlatego dobrą alternatywą jest możliwość wynajmu ekranu od firmy Sintel.

Wyświetlacze diodowe mają wyższy współczynnik kontrastu niż tradycyjne ekrany projektorów, dzięki czemu idealnie nadają się do dużych ścian wideo. Te szeroko stosowane ekrany diodowe do reklamy zewnętrznej działają również jako wskaźnik celu podróży w autobusach publicznych i taksówkach oraz jako znaki drogowe na niektórych autostradach.

Wzrastająca popularność telebimów ma swoje przyczyny. Ekrany te są:

  • szybkie i proste w montażu,

  • lekkie i łatwe w transporcie,

  • świetne do wyświetlania filmów i obrazów w wysokiej rozdzielczości.

 

Ekran LED czy LCD — co wybrać na imprezę plenerową?

Jeśli planujesz umieścić ekran widoczny z odległości kilku metrów na świeżym powietrzu, warto wybrać ekran diodowy LED. Wyświetlane na nich obrazy i filmy są jaśniejsze i bardziej wyraźne (bez względu na warunki oświetleniowe), przyciągają wzrok publiczności i przechodniów. Dzięki tym matrycom diodowym generowane jest światło w całej gamie kolorystycznej, a obraz jest jasny i żywy.

Ponadto LED ma szerszy kąt widzenia niż ekrany LCD, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni do oglądania na zewnątrz. Ekrany diodowe są odporne na zewnętrzne trudne warunki atmosferyczne, a większość z nich jest wyposażona w wodoodporne i pyłoszczelne funkcje ochronne.

 

Telebim w plenerze

Posiadanie wyświetlacza diodowego przeniesie Twoje wydarzenie na wyższy poziom, a goście będą zachwyceni możliwością zobaczenia wszystkiego, co masz do zaoferowania w wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie. Niezależnie od tego, czy jest to koncert, festiwal czy event sportowy. W tej pierwszej grupie imprez szczególnie cenne będzie wyświetlanie różnych rodzajów treści, z kolei jeśli chodzi o sport, to znaczenie będzie miała bardzo wysoka rozdzielczość, dzięki czemu kibice nie przegapią żadnego szczegółu rozgrywki.

Tego typu nowe technologie mogą też z powodzeniem zaistnieć w szeroko pojętej edukacji. Zastosowanie telebimów diodowych zapewni lepszą możliwość interakcji z uczniami i publicznością na imprezach szkolnych. Pomogą one przedstawić informacje w formacie cyfrowym, który jest łatwy w użyciu i zrozumiały. Uczniowie, zwłaszcza dzieci, wykazują duże zainteresowanie nowoczesnymi technologiami i wolą uczyć się w przystępny i łatwo widoczny sposób.

 

Trwałość i niezawodność ekranów zewnętrznych

Przy odpowiedniej konserwacji i prawidłowej instalacji można wykorzystywać zewnętrzny ekran przez ponad 15 lat. Warto przy tym dodać, że zewnętrzny ekran może być instalowany i konserwowany wyłącznie przez wykwalifikowanych techników – ze względów bezpieczeństwa. Niewłaściwy montaż ekranów diodowych może spowodować porażenie prądem lub pożar. Wskazane jest, aby wezwać profesjonalny personel serwisowy, który zajmie się obsługą i ewentualną naprawą ekranu.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Magazyn:

Sintel Multimedia

ul. 3 Maja 64/66
93-408 Łódź

+48 696 463 107

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).