Na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajmie telebimu LED?

04.01.2024

Telebimy ledowe są obecnie powszechnie wykorzystywane do emitowania reklam multimedialnych oraz do obsługi wydarzeń, w tym plenerowych eventów. Ze względu na koszty, organizatorzy takich przedsięwzięć najczęściej decydują się na atrakcyjny finansowo wynajem telebimów. Jednak, aby wydarzenie zostało przygotowane w pełni profesjonalnie, a sprzęt został dopasowany do potrzeb eventu, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajmie telebimu LED.

Nawet nie będąc fachowcem w tej dziedzinie, dobrze jest przyjrzeć się rodzajowi diod, z jakich jest wykonany wielkoformatowy ekran, ale też systemowi ich mocowania, przejrzystości ekranu czy oprogramowaniu do sterowania i zarządzania nim, a także sposobowi montażu. Równie ważne jest dopasowanie modelu do potrzeb i okazji, jakiej ma służyć pod względem wielkości czy orientacji – pionowej lub poziomej. W ten sposób można samodzielnie oszacować, czy wybrany telebim LED cenowo jest atrakcyjny, czy może lepiej rozejrzeć się za inną ofertą.

Najważniejsze kwestie związane z wynajmem telebimów ledowych

Na prestiż wydarzenia i sposób jego zapamiętania przez widzów i uczestników w dużej mierze wpływa zaplecze techniczne. Jego istotnym elementem w ostatnich latach stały się wielkoformatowe ekrany, czyli telebimy ledowe.

W kwestii technicznej dobrze jest zwrócić uwagę na jakość diod, w jakie został wyposażony ekran LED. Te najwyższej jakości nie tylko będą przejrzyste, o jednolitych kolorach, ale i znacznie żywotniejsze. Przekłada się to na zdecydowanie mniejsze ryzyko awarii podczas wydarzenia. Na awaryjność ma wpływ także budowa ekranu, czyli sposób montażu diod – najtrwalsze połączenia między nimi to te wykonane maszynowo. Dobra wypożyczalnia telebimów powinna zadbać, aby ich ekrany gwarantowały doskonałą przejrzystość bez względu na miejsce ekspozycji multimediów. Obraz powinien być tak samo wyraźny zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze, podczas słonecznej pogody.

Oprogramowanie do sterowania telebimami ledowymi w przypadku wynajmu telebimów jest najmniej istotne, jeśli wypożyczalnia gwarantuje ich pełną obsługę podczas wydarzenia. W przeciwnym razie warto zwrócić uwagę, czy oprogramowanie jest intuicyjne i pozwala na szybkie wdrożenie się w jego obsługę. Ważny jest za to sposób montażu – im prostszy, tym szybsze przygotowanie infrastruktury planowanego wydarzenia.

Telebim LED – ceny

Wypożyczenie telebimu obecnie jest znacznie bardziej opłacalną opcją od jego zakupu. Decydując się na zakup, trzeba rozważyć również konieczność przeprowadzania prac serwisowych i konserwacyjnych, a z czasem pokrywanie kosztów napraw. Co więcej, telebimy ledowe są obecnie wciąż dopracowywane i udoskonalane, co oznacza szybkie „starzenie się” tego rodzaju wyposażenia.

Jeśli chodzi o profesjonalne telebimy LED, ceny uzależnione są zawsze od indywidualnego zamówienia. Jeśli chodzi o telebimy, cennik uwzględnia:

  • wielkość zamówienia, czyli ilość potrzebnych egzemplarzy,
  • rozmiar ekranu,
  • parametry techniczne,
  • oprzyrządowanie i dodatkowy sprzęt, np. kamery,
  • montaż na miejscu wraz z kompleksową obsługą.

Nie da się więc jednoznacznie, z góry określić kosztów wynajmu telebimu. W każdym wypadku warto zwrócić się odpowiednio wcześnie po kosztorys. Im lepsza jakość telebimów ledowych, tym większy będzie koszt ich wynajęcia. Jest to jednak wydatek wart nakładów finansowych, ponieważ dobre zaplecze techniczne znacznie zwiększa zasięg wydarzenia, generując wyższe zyski dla organizatorów.

Jedną z firm prężnie działających w tej dziedzinie jest Sintel Multimedia. Z pełną ofertą tej marki można zapoznać się, klikając w link: http://www.sintel.pl/telebimy-zewnetrzne.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Magazyn:

Sintel Multimedia

ul. 3 Maja 64/66
93-408 Łódź

+48 696 463 107

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).