Jak wybrać odpowiedni system nagłośnieniowy dla Twojego wydarzenia?

24.10.2023

Systemy nagłośnienia mają za zadanie ułatwić organizację wydarzeń na większą skalę. Wśród nich najczęściej wymienia się plenerowe eventy, koncerty, ale również wydarzenia sportowe czy konferencje. Sprzęt do nagłośnienia imprez powinien być dopasowany do indywidualnego charakteru przedsięwzięcia oraz miejsca, w jakim się odbywa – przede wszystkim jego rozmiaru i ilości odbiorców.

Im lepszy sprzęt, tym lepsza jakość i wrażenia widzów, a także większy prestiż dla organizatorów. Na szczęście nawet całe zestawy nagłośnieniowe z najwyższej półki są możliwe do wypożyczenia w atrakcyjnych cenach. Co lepsze – w opcji z transportem, montażem na miejscu oraz pomocą operatora, który osobiście zadba o wszelkie sprawy techniczne. Jak w takim razie wybrać odpowiedni system nagłośnieniowy dla organizowanego wydarzenia i na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejsze sprawy w kwestii wynajmu sprzętu nagłośnieniowego

Dobrze zorganizowane przedsięwzięcie przyciągnie tłumy, jeśli zostanie profesjonalnie przygotowane od strony technicznej, czyli zapewni dobry odbiór dźwięku – bez zakłóceń, sprzężeń, trzasków; jeśli będzie dobrane pod kątem głośności i efektów. Obok wypożyczenia głośników o dobrych parametrach trzeba zadbać także o właściwy sposób komunikacji, czyli dobór mikrofonów. To dzięki nim gospodarze będą mogli rozmawiać z widzami, zapewniając im rozrywkę i płynnie przekazując najważniejsze, bieżące informacje czy zapowiedzi.

Podsumowując dotychczasowe rozważania, organizując wydarzenie plenerowe lub event w zamkniętym pomieszczeniu o dużej powierzchni, musisz zadbać o zestaw nagłośnieniowy, w skład którego wchodzą m.in.:

  • głośniki, najlepiej cały zestaw, ustawiane po jednej i drugiej stronie sceny dla lepszego odbioru; im większa publika, tym więcej powinno ich być, aby zapewnić wyrównane pasmo odsłuchu dźwięku, niezależnie od miejsca;
  • mikser, najlepiej kilkukanałowy, doposażony we wzmacniacz, dający możliwość odtwarzania multimediów, dbający o najwyższą jakość dźwięku;
  • w zależności od rozmiaru przedsięwzięcia i ilości widzów, warto dodać takie elementy, jak subwoofer czy frontfill, jeśli event umożliwia widzom podejście pod estradę;
  • mikrofony – przewodowe lub bezprzewodowe, dopasowane do charakteru wydarzenia i jego specyfiki.

W każdym wypadku, decydując się na wynajem nagłośnienia, warto wcześniej skonsultować się z przedstawicielami wypożyczalni sprzętu audio. To najlepszy sposób, aby profesjonalnie dobrać sprzęt do okazji i jej rozmiaru.

Parametry sprzętu do nagłośnienia imprez

Sprzęt wybrany do nagłośnienia imprezy musi odpowiadać wydarzeniu pod względem: wielkości, mocy i ilości. Nieprawidłowo dopasowany pod tymi względami sprzęt spowoduje, że dźwięk będzie rozchodził się nierównomiernie, będzie słyszany jedynie z przodu lub nie spełni oczekiwań widzów pod względem odczuwanych wrażeń.

W tej kwestii najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zawsze powierzenie spraw technicznych, czyli oświetlenia i nagłośnienia imprezy, profesjonalistom. Taką opcję udostępnia oferująca wynajem doskonałej klasy nagłośnienia w Łodzi firma Sintel Multimedia, która zaprasza do kontaktu i zapoznania się z dokładną ofertą pod adresem: http://www.sintel.pl/swiatlo-dzwiek. Fachowcy dobiorą za Ciebie odpowiednie nagłośnienie oraz oświetlenie, wykonają kosztorys, a po jego zaakceptowaniu w umówionym terminie przetransportują wynajęte nagłośnienie pod wskazany adres, zamontują je, a następnie zadbają o jego obsługę przez cały czas trwania wydarzenia.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Magazyn:

Sintel Multimedia

ul. 3 Maja 64/66
93-408 Łódź

+48 696 463 107

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).